Şunun için etiket arşivi: Olur İsg Kursu

Olur iş güvenliği kursu , Olur iş sağlığı ve güvenliği sertifikası , Olur iş güvenliği sertifikası , Olur isg eğitimi , Olur iş sağlığı ve güvenliği eğitimi , Olur iş güvenliği eğitimi , Olur isg kursu , Olur is sağlığı ve güvenliği sertifikası , Olur iş sağlığı güvenliği sertifikası , Olur isg uzaktan eğitim , Olur temel isg eğitimi , Olur işyeri hekimliği kursu , Olur isg eğitim sertifikası , Olur iş sağlığı ve güvenliği kursu , Olur 16 saatlik iş sağlığı ve güvenliği eğitimi online , Olur c sınıfı is güvenliği kursu fiyatları , Olur isg eğitim , Olur iş güvenliği uzmanı sertifikası , Olur işyeri hemşireliği kursu , Olur meb onaylı iş sağlığı ve güvenliği sertifikası , Olur iş yeri hekimliği kursu , Olur iş güvenliği ve sağlığı sertifikası , Olur iş güvenliği uzmanlığı eğitimi , Olur isg kurs ücretleri , Olur halk eğitim iş sağlığı ve güvenliği kursu , Olur iş sağlığı güvenliği eğitimi , Olur iş güvenliği sertifikası ücreti , Olur iş sağlığı ve güvenliği sertifikası veren kurumlar , Olur online isg eğitimi , Olur isg temel eğitim , Olur isg eğitim belgesi , Olur isg kurs , Olur iş sağlığı sertifikası , Olur iş güvenliği uzmanlığı kursu , Olur iş güvenliği eğitim sertifikası , Olur isg kursu fiyatları , Olur işyeri hekimliği kursu fiyat , Olur 16 saatlik is sağlığı ve güvenliği eğitimi , Olur iş güvenliği uzmanı eğitimi , Olur iş güvenliği eğitimleri , Olur iş sağlığı ve güvenliği eğitim sertifikası , Olur isg eğitimi veren kurumlar , Olur iş güvenliği uzmanlığı sertifikası , Olur isg online eğitim , Olur online iş sağlığı ve güvenliği eğitimi , Olur c sınıfı iş güvenliği uzmanı kurs fiyatları , Olur uzaktan eğitim isg , Olur isg uzmanlık kursu , Olur iş güvenliği uzmanı kursu , Olur iş sağlığı güvenliği kursu , Olur isg eğitim kurumları , Olur iş güvenliği kursu fiyatları , Olur online isg kursu , Olur isg uzmanlık eğitimi , Olur isg uzmanı eğitimi , Olur isgkurslari , Olur ısg eğitimi , Olur isg kursu ücretleri , Olur meb isg eğitimi , Olur isg hijyen eğitimi , Olur işe giriş isg eğitimi , Olur isgkursları , Olur iş sağlığı kursu , Olur isg eğitimi ücretleri , Olur isg kursları fiyatları , Olur isg kurs kayıt tarihleri , Olur isg uzmanı kursu , Olur İş Güvenliği Kursu & Eğitimi, isg sertifikası, İşyeri Hekimliği, Hemşireliği uzmanlığı, fiyatları, Dsp nedir Nedir ve Nasıl Alınır Ücreti, isg erzurum

Olur İş Güvenliği Kursu & Eğitimi

Olur İş Güvenliği Kursu & Eğitimi, isg sertifikası, İşyeri Hekimliği, Hemşireliği uzmanlığı, fiyatları, Dsp nedir? Nedir ve Nasıl Alınır? Ücreti ?

Olur İş Güvenliği Kursu & Eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği alanında görev almak ve bu alanda kariyer yapmak isteyenlere yönelik eğitimlerin verildiği kurumdur.

Olur ’ da İSG Kursu olarak; A, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası, işyeri hekimliği sertifikası ve işyeri hemşireliği sertifikası almanızı sağlıyoruz. Bu eğitimlerden sonra ise iş bulmanızdan, kariyerinizde ilerlemenize kadar olan farklı konularda gerekli desteği sizlere veriyoruz.

Olur İSG Kursu Nedir?

Olur İSG Kursu, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin verildiği bir kurumdur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurumumuz, çok uzun zamandır bu alanda faaliyet göstermektedir. Bu zamana kadar binlerce kursiyere eğitim vermiş ve kursiyerlerinin İSG alanında istihdam edilmesini sağlamıştır.

Erzurum Olur ‘da İş sağlığı ve güvenliği alanında görev yapabilmek için adayların öncelikle istenen şartları sağlaması, sonrasında ise bakanlık tarafından yetkilendirilen bir kurumdan eğitim alması gerekmektedir. İSG eğitimleri, bu noktada bir zorunluluktur. Söz konusu eğitimleri almadan, ÖSYM tarafından yapılan İSG sınavlarına girmek mümkün değildir.

Olur İSG Kursu olarak hem bu zorunluluğu yerine getirmenizi sağlıyor ve deneyimli eğitmenlerimizle yüksek kalitede İSG eğitimleri veriyoruz. Kaliteli eğitimlerimiz, sınavı tek seferde geçmenize katkı verecektir. Ayrıca mesleğe başlarken iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli bilgi ve becerilere sahip olmanız konusunda, eğitimlerimiz fark yaratacaktır.

Kurumumuz yüksek kalitedeki eğitimleri, uygun fiyat avantajı ile vermektedir. Bütçe dostu İSG uzmanlığı kursu fırsatına ek olarak hediye eğitimlerimizden de yararlanabilirsiniz. E-devlet onaylı yüksekte çalışma eğiticiliği, yangın eğiticiliği, ilk yardım eğiticiliği gibi farklı eğiticilik sertifikalarını da yine kurumumuzdan alabilirsiniz.

Olur İş Güvenliği Eğitimi

Olur iş güvenliği eğitimi, kursiyerlerin alanına ve almak istedikleri sertifikalara göre farklılık gösterir. Vermiş olduğumuz İSG eğitimleri şu şekildedir:

Bu eğitimlerin tamamı iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitimler olup, bakanlığın belirlemiş olduğu standartlara göre verilmektedir. A, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ile işyeri hekimliği eğitimi toplam 220 saattir. Eğitimlerin 180 saati uzaktan eğitim şeklindeyken, 40 saati ise staj şeklindedir. Diğer sağlık personeli (DPS) eğitimi ise 90 saat olup, tamamı uzaktan eğitimdir.

Uzaktan eğitimlerin bir kısmı a-senkron, yani kursiyerlerin online olarak eğitim videoları izlemesi şeklindedir. Diğer kısmı ise senkrondur ve zoom üzerinden canlı olarak yapılmaktadır. Fiziksel olarak bir kursa gelme şartı bulunmamaktadır.

Staj yapılacak iş yeri bulma konusunda kursiyerlerimize gereken desteği veriyor ve bağlantılarımızı kullanarak staj yeri bulmalarını kolaylaştırıyoruz. İSG uzmanlığı ve işyeri hekimliği için staj zorunludur ve yapılmadığında, alınan önceki eğitimler geçersiz sayılmaktadır.

Olur İSG Eğitimi Kapsamı

Olur İSG eğitimi kapsamı, alınması hedeflenen sertifikaya göre değişmektedir. Eğitim veren kurumlara yetkiyi bakanlığın vermesi gibi eğitimlerin kapsamı da bakanlık tarafından onaylanmaktadır. Bundan dolayı İSG eğitimleri, mutlaka bakanlığın yetkilendirdiği kurumlardan alınmalıdır.

Yetkilendirilmemiş kurumların vermiş olduğu İSG eğitimi, resmiyette geçerli değildir. Bunlar sadece bilgilendirme eğitimleri olarak kabul edilir. Yetkilendirilmeyen kurumlardan alınan eğitimler, İSG uzmanı olmanızı sağlamaz ve bu eğitimler nedeniyle İSG sınavı için gerekli şartı yerine getirmemiş olursunuz.

Eğitimler oldukça kapsamlıdır. İş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği için 40’tan fazla konu varken, işyeri hemşireliği içinse 30’dan fazla konu bulunmaktadır. Bu konulardan bazıları; temel hukuk, iş güvenliği, iş sağlığı, Türkiye’de ve dünyada İSG, risk etmenleri, toksikoloji şeklindedir.

İSG Kursu Fiyatları Olur

İSG kursu fiyatları Olur , farklı unsurlara göre değişir. Hangi İSG sertifikası için eğitim alınacağı, eğitimin süresi, kayıt zamanı, kontenjan yoğunlukları gibi unsurlar bu noktada etkilidir.

Olur İSG Kursu olarak sizlere fiyatlar konusunda ciddi avantajlar sağlıyoruz. Öncelikle uluslararası standartların üzerinde bir kaliteye sahip olan İSG kursunu uygun fiyat avantajı ile almanıza imkan veriyoruz. Ayrıca ödeme konusunda önemli seçenekler sunuyoruz.

Ödemelerinizi peşin olarak yapabileceğiniz gibi vade farkı olmadan kredi kartı ile 12 taksit şeklinde de yapabilirsiniz. Buna ek olarak erken kayıt indirimlerinden yararlanabilir ve %50’ye varan indirimler kazanabilirsiniz.

Olur ’da Kimler İSG Eğitimi Alabilir?

İSG eğitimi için adayların sağlaması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar, İSG sertifika programı türüne göre değişmektedir. Ancak genel olarak şartlar, mezuniyet belgesi şeklindedir. İş güvenliği uzmanlığı eğitimi için adayların şu bölümlerin birinden mezun olması gerekir:

 • Mimarlık fakültesi
 • Mühendislik fakültesi
 • İSG ön lisans programı
 • Fizik, kimya veya biyoloji bölümü (Fen edebiyat fakültesi)

İşyeri hekimliği eğitimi için adayların 6 yıllık tıp fakültesi mezunu olması gerekmektedir Diğer sağlık personeli (işyeri hemşireliği) eğitimi içinse mezun olunması gereken bölümler şu şekildedir:

 • Sağlık memurluğu
 • Hemşirelik
 • Acil tıp teknisyenliği
 • Çevre sağlığı teknisyenliği

Şartları sağlayan ve İSG alanında görev yapmak isteyen adaylar, İSG eğitimi alabilir.

Olur İsg Eğitimi Ücreti

Olur İSG eğitimi Ücreti, eğitimlerin türüne ve kalitesine göre değişir. Kaliteli eğitimler için kaliteli eğitmenler, yeni nesil öğretim yöntem ve teknikleri ve modern teknolojiler gerekir. Bütün bunlar ise ücretlerini etkiler.

Ücretler, İSG sertifika programı türü ile de yakından ilgilidir. Bazı eğitim programlarının süresi nispeten daha kısa iken, bazılarının süresi ise daha uzundur. Ayrıca güncel ekonomik gelişmelerin fiyatlar üzerinde etkili olduğunun da unutulmaması gerekir.

Olur En İyi isg Kursu

Olur En İyi İSG Kursu; kaliteli eğitimi, güçlü iletişimi, İSG sınavı sürecinde ve sonrasında verdiği güçlü desteği ile en iyi İSG kursu nitelendirmesini sonuna kadar hak etmektedir. Kurum olarak kursiyerlerimize, eğitimlerimiz için kayıt yaptırdıkları ilk andan, iş bulana kadar olan süreçte destek oluyoruz. Sadece kaliteli eğitim vermekle kalmıyor, işe yerleşmelerine dahi katkı veriyoruz.

İş sağlığı ve güvenliği alanındaki rolümüzü çok iyi biliyor, eğitim kalitemizden kesinlikle ödün vermiyoruz. Mevzuattaki değişiklikleri yakından takip ediyor ve bu değişiklikler sonucunda eğitimlerimizi hızlı bir şekilde güncelleyerek, yeni mevzuata uygun hale getiriyoruz. İSG eğitimleri konusunda öncü kurumlardan biriyiz.

Olur En Ucuz isg Kursu

İSG kursu fiyatları, farklı değişkenlerden etkilendiğinden bu noktada net bir rakamdan bahsetmek zordur. En ucuz İSG kursu, uygun fiyatları ile öne çıkan seçeneklerdir. Kurumumuz, fiyatlar konusunda oldukça iddialıdır. Yüksek kalitedeki eğitimleri, en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Neden İSG Kursu Almalıyım?

İSG kursu alarak hayatınızı değiştirebilirsiniz. Bu alanda alacağınız eğitim sonucunda elde edeceğiniz İSG sertifikası, size yeni iş imkanları ve yeni kariyer fırsatları çıkaracaktır.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, belli şartları taşıyan iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve işyeri hemşiresi bulunmasını zorunlu kılmıştır. Bu zorunluluk nedeniyle birçok kurum ve kuruluşun İSG uzmanı ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç, çok büyük bir iş imkanına dönüşmüş durumdadır.

Olur İş Güvenliği Uzmanlığı Maaşları

İSG kursu almanız için farklı nedenler olsa da, iş imkanları, kariyer fırsatları ve güzel bir maaş bu noktada çok daha önemlidir. İş güvenliği uzmanlığı maaşları, görev yapılan işletmenin tehlike sınıfına ve görev şartlarına göre değişir. Ancak ortalama maaşlar, 25.000 TL ile 40.000 TL arasındadır. Üstelik deneyimli İSG uzmanları çok daha yüksek maaşlar almaktadır.

Olur da İSG Kursu Nasıl Seçilir?

Olur isg kursu seçimi, yeni iş imkanları ve kariyer fırsatları açısından çok önemlidir. Kurs seçiminde dikkat edilmesi gereken farklı hususlar vardır. İSG kursu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Olur Kaliteli İş Güvenliği Kursu

Olur Kaliteli İş Güvenliği Kursu ; Eğitim kalitesi, dikkat edilmesi gereken ilk unsurdur. Kaliteli eğitim sayesinde yapılacak İSG sınavı tek seferde geçilecektir. Ayrıca mesleğe başlanıldığında, eğitimlerle elde edilen bilgi, beceri ve diğer mesleki donanımlar büyük kolaylık sağlayacaktır.

Olur Ucuz İş Güvenliği Kursu

Olur isg Kursu olarak; Kaliteden sonra dikkate alınması gereken diğer unsur ise fiyatlardır. Ucuz iş güvenliği kursu, uygun fiyatlara kaliteli eğitim alma imkanı sağlar. Böylece bütçeyi zorlamadan bu kadar önemli ve kaliteli bir eğitim alma fırsatı yakalanmış olur.

E-Devlet Onaylı İSG Kursu

İSG kursu veren çok sayıda kurum vardır. Ancak resmiyette bu kursların geçerli olması için bakanlığın yetkilendirdiği bir kurumdan eğitim almak gerekir. Bu tür kurumlardan alınan eğitimler sonucunda alınan sertifikalar e-devlette görünür ve resmi olarak kabul edilir.

Olur İSG Kursu olarak İSG eğitimleri konusundaki ihtiyaçlarınızı uygun fiyat avantajı ile karşılıyoruz. Olur ’da İSG eğitimi alma konusundaki kararınızı, bizimle görüşmeden vermeyiniz. Dilerseniz Aşağıdan Bize Hemen Yazabilirsiniz Veya Whatsapp Hattımızdan Bize Yazabilirsiniz.

 

A sınıfı iş güvenliği uzmanı, eğitimi kursu Erzurum, Maaşı, iş ilanları, eğitimi, meslek kodu, sertifika ücreti, isg uzmanlığı kurs fiyatı 2023, 2024, Aşkale A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Aşkale A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Aşkale A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Aşkale A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Aşkale A sınıfı isg Kurs fiyatı , Aşkale Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Aşkale En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Aşkale İsg Kursu , Aziziye A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Aziziye A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Aziziye A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Aziziye A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Aziziye A sınıfı isg Kurs fiyatı , Aziziye Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Aziziye En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Aziziye İsg Kursu , Çat A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Çat A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Çat A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Çat A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Çat A sınıfı isg Kurs fiyatı , Çat Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Çat En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Çat İsg Kursu , Hınıs A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Hınıs A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Hınıs A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Hınıs A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Hınıs A sınıfı isg Kurs fiyatı , Hınıs Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Hınıs En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Hınıs İsg Kursu , Horasan A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Horasan A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Horasan A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Horasan A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Horasan A sınıfı isg Kurs fiyatı , Horasan Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Horasan En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Horasan İsg Kursu , ispir A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , ispir A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , ispir A Sınıfı İş Güvenliği kursu , ispir A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , ispir A sınıfı isg Kurs fiyatı , ispir Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , ispir En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , ispir İsg Kursu , Karaçoban A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Karaçoban A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Karaçoban A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Karaçoban A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Karaçoban A sınıfı isg Kurs fiyatı , Karaçoban Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Karaçoban En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Karaçoban İsg Kursu , Karayazı A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Karayazı A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Karayazı A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Karayazı A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Karayazı A sınıfı isg Kurs fiyatı , Karayazı Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Karayazı En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Karayazı İsg Kursu , Köprüköy A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Köprüköy A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Köprüköy A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Köprüköy A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Köprüköy A sınıfı isg Kurs fiyatı , Köprüköy Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Köprüköy En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Köprüköy İsg Kursu , Narman A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Narman A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Narman A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Narman A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Narman A sınıfı isg Kurs fiyatı , Narman Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Narman En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Narman İsg Kursu , Oltu A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Oltu A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Oltu A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Oltu A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Oltu A sınıfı isg Kurs fiyatı , Oltu Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Oltu En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Oltu İsg Kursu , Olur A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Olur A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Olur A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Olur A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Olur A sınıfı isg Kurs fiyatı , Olur Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Olur En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Olur İsg Kursu , Palandöken A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Palandöken A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Palandöken A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Palandöken A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Palandöken A sınıfı isg Kurs fiyatı , Palandöken Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Palandöken En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Palandöken İsg Kursu , Erzurum A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı , Erzurum A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Erzurum A Sınıfı İş Güvenliği kursu , Erzurum A Sınıfı İş Güvenliği kurs Fiyatı , Erzurum A sınıfı isg Kurs fiyatı , Erzurum Ucuz A Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi , Erzurum En iyi A Sınıfı İş Güvenliği Kursu , Erzurum İsg Kursu ,

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Nedir? Kim Uzman olabilir? Gerekli Evraklar, Eğitim Ücreti, Uzmanlık maaşları Erzurum isg Kursu Hakkında merak ettiğiniz Her şey.

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi; A sınıfında, yani tehlikeli işlerde görev yapmak isteyenlere yönelik olarak verilir. Bu eğitimi tamamlayan ve ÖSYM tarafından yapılan sınavı başarı ile geçenler A sınıfı sertifika alırlar. İlgili sertifika ile tehlikeli, çok tehlikeli ve az tehlikeli iş sınıflarında İSG profesyoneli olarak görev yapabilirler.

İSG Kursu Erzurum olarak bu eğitimleri profesyonel bir yaklaşımla uzun süredir veriyoruz. Alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz, yeni nesil tekniklerle eğitim sürecinde yer alıyor. Sınavı kazanana kadar sizlere destek oluyor, hatta iş bulma sürecinde dahi desteklerimize devam ediyoruz. İş güvenliği uzmanlığı eğitimi için bizimle görüşmeden kararınızı vermeyin.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Nedir?

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı; çok tehlikeli alanında kabul edilen iş yerlerinde görev yapma yetkisi olan İSG dalıdır. Diğer iş güvenliği uzmanlarının görev yapma yetkisi olmayan çok tehlikeli işler, başlıca görev alanlarıdır. Ancak buna ek olarak az tehlikeli ve tehlikeli alanındaki yerlerde de görev yapma yetkileri vardır.

A sınıfı iş güvenliği uzmanının görev ve sorumlulukları, görev yapılan yere göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Risk değerlendirmesi yapmak
 • İş güvenliği ve sağlığı politikaları geliştirmek, mevcut politikaları güncellemek
 • Koruyucu ekipmanları denetlemek
 • Koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınmasını sağlamak
 • Acil durum planları oluşturmak
 • Geçmişte yaşanan iş kazalarını incelemek
 • İş yerlerinin İSG mevzuatına uygun şekilde faaliyet göstermesini sağlamak
 • İş yerlerinde denetimler yapmak

Bir iş yerindeki güvenlik ve sağlık alanındaki tüm konularda aktif şekilde rol oynar. Görev ve sorumluluğu son derece fazladır. Bundan dolayı gerekli eğitimleri alanlar ve yapılan sınavı başarı ile tamamlayan A sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilmektedir.

Bu alandaki uzmanlar, birçok yerde görev yapabilir. Görev yaptıkları başlıca sektörler, diğer İSG uzmanlarının görev yapmaya yetkili olmadığı ve çok tehlikeli olarak sınıflandırılan alanlardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Maden
 • Yapı ve inşaat
 • Ağır sanayi
 • Petrol rafineri
 • Tersane
 • Hastane

Kimler A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

A sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilmek için adayların bazı şartları sağlaması gerekir. Bu şartların başında ise adayın en az 4 yıl B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yapması gelir. Yani bir adayın direkt A sertifikasını alması gibi bir uygulama yoktur.

A sınıfı, çok tehlikeli işlerde görev yapmaya yetki veren bir sertifikadır. Bu sertifikanın alınmasının haricinde, adayın çok tehlikeli işlere uygun olması da önemlidir. Adayların söz konusu işler için taşıması gereken özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Yüksek dikkat ve konsantrasyona sahip olma
 • Detaylı düşünme ve ayrıntıları kaçırmama
 • Tehlikeye ve beklenmedik durumlara hazır olma
 • Risk yönetimi
 • Heyecanını kontrol etme
 • Her şartta soğukkanlılığını koruma
 • Pratik ve hızlı düşünme
 • Doğru kararları hızlı alma

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu İçin Gerekli Evraklar

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu için kayıt sürecinde bazı evrakların verilmesi gerekir. Bu evraklar şunlardır:

 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru dilekçesi
 • Mezuniyet belgesi (E-devletten alınabilir)
 • B sınıfı uzmanlık sertifikası (İSG KATİP sisteminden alınabilir)
 • Kişi kartı görüntüsü (İSG KATİP sisteminde en az 1460 gün olmalıdır)

Buradaki evrakların eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmesi, eğitim kaydının sorunsuz şekilde yapılması için gereklidir. 2003 yılından önce mezun olanların mezuniyet belgeleri e-devlette yoksa bu kişilerin diplomaları geçerli sayılacaktır.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Nasıl Alınır?

Gerekli şartları taşıyan ve evrakları sunarak kayıtları yapan adaylar, planlanan programa göre eğitimlere başlar. Eğitimler, toplamda 220 saattir. 220 saatlik eğitim, toplamda 35 günde verilir.

İlk 15 gün a-senkron uzaktan eğitim verilir. 81 saat süren pasif uzaktan eğitimin tamamlanmasının ardından ikinci 15 günlük süreç başlar. Burada dersler uzaktan senkron şeklinde verilir ve toplam 99 saatten oluşur. Böylece 180 saatlik eğitim, uzaktan tamamlanır.

Uzaktan eğitimin tamamlanmasının ardından ise 40 saatlik staj yapılır. Bu staj zorunludur ve alınan eğitim yakılmaması için mutlaka belgelendirilmesi gerekir. Staj, günde 8 saat olacak şekilde 5 günde tamamlanır. İSG Kursu Erzurum olarak zorunlu staj konusunda da sizlere destek olduğumuzu ve staj yapacak yer bulmanızı kolaylaştırdığımızı belirtmek isteriz.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ve Sertifikasyon Süreci

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı, sadece belli merkezlerde yapılır. İkamet ettiğiniz ile en yakın merkezi seçerek, burada sınava girebilirsiniz.

A sınıfı İSG eğitimi alanlar, ÖSYM tarafından yapılacak sınava girmeye hak kazanır. Bu sınavdan başarılı olmak için adayların en az 70 puan almaları gerekir. En az 70 puan alanlar, sertifika alma hak kazanır ve sertifikalarını isgkatip.gov.tr adresinden online olarak alabilirler. Bu adresteki sertifika numarası ile iş sözleşmesi yaparak hemen çalışmaya başlayabilirler.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Ücreti

A sınıfı İSG uzmanı olabilmek için en az 4 yıl B sınıf uzmanlığı yapmak, B sınıfı uzmanlığı içinse en az 3 yıl C sınıfı uzmanlığı yapmak gerekir. A sınıfındaki eğitimlere girme şartlarını sağlayan kişi sayısı az olduğundan, kontenjanlar da sınırlı tutulmaktadır. Sınırlı kontenjanlar dolmadan kayıt yaptırmak, bu noktada çok önemlidir.

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ücreti, güncel olarak belirlenmektedir. İSG Kursu Erzurum olarak bu noktada sizlere gerekli kolaylıkları sağlıyor ve erken kayıt olmanız durumunda indirimli fiyatlardan yararlanmanıza imkan veriyoruz. Ayrıca vade farkı olmadan kredi kartına 12 taksit seçeneği sunuyoruz. A sınıfı İSG kursu için bizimle görüşmeden ve bizden fiyat almadan kararınızı vermeyin.

Neden İSG Kursu Erzurumu Tercih Etmelisiniz?

İSG eğitimi, profesyonellik ve zaman gerektiren bir süreçtir. Sizlerin zamanının değerli olduğunu biliyor ve tüm programımızı buna göre hazırlıyoruz. Tamamen profesyonellerden oluşan ekibimiz tarafından verilen eğitimlerle, İSG sınavını tek seferde kazanmanızı kolaylaştırıyoruz.

Eğitim sürecinde size çok sayıda destekleyici kaynak sunuyoruz. ÖSYM tarafından yapılacak olan sınava yakın soruların bulunduğu deneme sınavları, konu anlatımlı kitaplar, bilgileri hatırlamanızı kolaylaştıracak özel notlar ile süreci sizin için kolaylaştırıyoruz.

Ücret konusunda gerekli kolaylıkları sağlıyor ve kaydınızı tamlamadan ücret talep etmiyoruz. Eğitim kaydınızı e-devlet üzerinden gördükten sonra ücretinizi ödeyebilirsiniz. İsterseniz, vade farkı olmadan kredi kartına 12 taksit imkanından yararlanabilirsiniz.

A Sınıfı İSG Uzmanlığı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

A sınıfındaki İSG uzmanlığı ile ilgili sık sorulan sorular ve bunların cevapları şu şekildedir:

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu için son başvuru ne zaman?

Aralık 2023’te yapılacak olan sınav için verilecek eğitimlerin son başvuru tarihi 12 Eylül 2023 olarak belirlenmiştir. Sınırlı sayıdaki kontenjanlar için acele edin.

A sınıfı İSG uzmanı maaşı ne kadar?

A sınıfındaki uzmanlar; çok tehlikeli, tehlikeli ve az tehlikeli alanlarda çalışabilir. Çok tehlikeli alanlarda görev yapanların maaşları, ülkemizdeki ortalama maaşlardan yüksektir. Her ne kadar net rakam vermek olsa da, ortalama maaşların 35.000 TL olduğu söylenebilir.

Eğitimler için Erzurum merkeze gelmem gerekir mi?

Eğitimler, zorunlu staj haricinde, uzaktan yapılır. Uzaktan eğitimlere katılacağınız için Erzurum merkeze gelmeniz gerekmez. Evinizden tüm eğitimleri tamamlayabilir ve daha sonra zorunlu staj için belirlenen yerde 5 günlük stajı tamamlayabilirsiniz.

A sınıfı İSG sertifikası ile Erzurum’da iş bulabilir miyim?

A sınıfındaki İSG sertifikası ile az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli alanlarda görev yapabilirsiniz. Birçok şirket ve işletmede iş bulabilir ve yüksek maaşlar alabilirsiniz.